Warsztaty śpiewu białym głosem

Dzisiaj śpiewamy bardzo rzadko lub wcale, wstydząc się własnego głosu. Jeśli mówimy, to cicho, szybko i niewyraźnie. Bardzo często okazuje się, że ograniczają nas wyłącznie nasze przekonania, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Możemy to zmienić!

Warsztaty śpiewu białego:

  • pomogą Ci odkryć własny, niepowtarzalny i naturalny głos, otworzyć się i zwiększyć jego siłę,
  • nauczą Cię bezpiecznego wydobywania bardzo silnego dźwięku „z głębi brzucha”,
  • zbliżą Cię do natury – dzięki temu doświadczysz pierwotnej energii
  • i sięgniesz do korzeni słowiańskiego kręgu tradycji.

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Przetrwał do dziś, choć już w bardzo niewielkim stopniu, także na polskiej wsi. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem, czyli tak jak czyniono to przez setki lat.

Dla kogo skierowane są warsztaty?
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem jak i dla początkujących. Warsztaty obejmują pracę z ciałem czyli nad oddechem i z rezonatorami, ćwiczenia emisyjne w formie zabaw muzycznych z różnych kultur, co pozwala na pozbycie się fizycznych i psychicznych barier i otwarcie się na swój dany od natury głos oraz pracę nad repertuarem z różnych regionów Polski, takich jak Mazowsze, Kurpie, Lubelszczyzna i Podlasie. W programie nauka pieśni obrzędowych w szczególności weselnych, lirycznych, ballad, kołysanek, tanecznych, religijnych oraz improwizacji.

Zapraszamy na warsztaty: 17-18 listopada 2018 r.

Miejsce: Centrum Kultury 105 w Koszalinie, ul. Zwycięstwa 105

Prowadząca: Agata Harz 

W swoich projektach artystycznych, korzysta z różnych technik wokalnych, śpiewa polską i słowiańską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość (wspólnie z grupą Księżyc), a także muzykę współczesną, uczestniczy w przedsięwzięciach teatralnych.

Koszty: warsztaty bezpłatne (liczba miejsc ograniczona, rejestracja obowiązkowa)

© 2021 Fundacja Koliber . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.