Gospel

Co to jest gospel?

Gospel to rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Jej korzenie sięgają XIX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych wykonawcami tego gatunku byli czarnoskórzy obywatele.
Muzyka ta wraz z całą swoją oprawą mogła powstać dzięki temu, że czarnoskórzy obywatele mieszkający w Stanach Zjednoczonych nie mieli takich samych praw jak biali – skupiali się w osobnych enklawach, które cechowała odrębność społeczna i kulturowa.
Ważnym aspektem muzyki gospel jest jej prostota, zarówno w przekazie jak i harmonii. Istotą pieśni gospel jest aby każdy mógł łatwo nauczyć się nowych utworów.
Słowo gospel jest zestawieniem słów God – Bóg oraz spell – mówił. W takim połączeniu słowo gospel oznacza głoszenie Ewangelii o zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie, który nas zbawił i otworzył bramy do nieba.

Koszalińskie Warsztaty Gospel

Inicjatywa polegająca na organizacji warsztatów muzycznych opartych na muzyce gospel. Podczas warsztatów uczestnicy pod opieką doświadczonych instruktorów wykonują muzykę gospel.

Każdorazowo zwieńczeniem warsztatów jest uroczysty koncert finałowy. Podczas koncertu każdy uczestnik warsztatów staje się członkiem wielkiego chóru gospel – jest to ogromne przeżycie zarówno dla chórzystów, jak i dla ich rodzin czy zaproszonych gości.

Cel warsztatów

Głównym celem warsztatów gospel jest popularyzacja tej muzyki w Koszalinie, jako muzyki pełnej energii i radości. Dodatkowo warsztaty mają na celu:

  • podniesienie umiejętności muzycznych uczestników,
  • integrację różnych grup społecznych,
  • szerzenie tolerancji i akceptacji.
  • naukę prawidłowej emisji głosu

Warsztaty uczą śpiewania z pasją i czerpania radości z wykonywania wspólnego dzieła a występ finałowy buduje pozytywne emocje i pozostawia wiele radości na kolejne dni. 

Uczestnicy

Zadanie ma wysoki potencjał integracyjny i pozwala rozwijać swoją pasję zarówno profesjonalistom jak i amatorom; osobom w różnym wieku; z różnym doświadczeniem. 

Doświadczenie pokazuje, że uczestnikami mogą być zarówno dzieci (od 13 r.ż.), dorośli oraz seniorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2021 Fundacja Koliber . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.